Call For Delegates: 85th International Session of the European Youth Parliament, Brno 2017

svli-032-brno-panorama_big-copy

/// Please scroll down for English description 

Geçen sene ilk kez EYP Uluslararası Ofisi ve İcra Kurulu’nun aldığı karara göre Ulusal Komiteler, Fransa’da düzenlenen 82. IS’e katılacak delegelerini kendileri belirmekle görevlendirmiştir. Bu yıl da geçen seneki gibi Ulusal Komitemizin, 19-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında Brno, Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenecek olan 85. IS’e katılacak 9 delegeyi seçmesi gerekmektedir.

Söz konusu konferansa göndereceğimiz delegasyonda yer almak için EYP Türkiye üyesi olan herkes başvurabilir. Peki başvuru süreci nasıl işleyecek?

  • Öncelikle Uluslararası Ofis’e nihai isimleri bildirmemiz gerektiği için başvuran kişilerin konferans tarihlerinde kesinlikle müsait olduğundan emin olması gerekiyor.
  • Başvuran kişiler başvurularının kabulü durumunda 75 €’luk katılımcı ücretini ödemeyi taahhüt etmiş olacaktır.
  • Konferans katılımcı ücretine konferans tarihleri boyunca konaklamanız, yemekleriniz ve konferans materyalleri dahildir. Konferans mekanına bu tarihlerden önce varmanız ve konferans mekanından bu tarihlerden sonra ayrılmanız durumunda sizden ekstra ücret talep edilebilir.
  • Konferansta Türk delegasyonun yanında bir şaperon bulunmayacağından, 18 yaş altı üyelerimizin durumu konferansa başvurmadan önce ailelerine bildirmesi gerekmektedir.
  • Başvuru süreci 06 Mart 2017 saat 23.59’a kadar devam edecektir. Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.
  • Başvuru süreci tamamlandığında 9’ar kişilik bir adet asil ve bir adet yedek liste açıklanacaktır. Bu listeler alfabetik sıraya göre düzenlenecek olup listenin üst sıralarında olmanız başvurunuzun daha iyi olduğu anlamına göre gelmeyecektir.
  • Başvurularınızı mailinizin başlığını “Adınız, Soyadınız ve BRNO 2017 Application” yaparak applications@eyp.org.tr adresine PDF formatında gönderiniz. PDF formatında olmayan ve geç gönderilen başvurular kabul edilmeyecektir. 

Bunların dışında sorularınız olması durumunda HR Direktörümüz Ekin Su Yılmaz‘a ulaşabilirsiniz. Hepinizin başvurularını görmeyi umut ediyoruz.

 

/// English

The 85th International Session of EYP will take place between the dates 19.07.2017-30.07.2017 in Brno, Czech Republic. Our National Committee will be represented in this event with 9 delegates selected among our members. Hence, in order to have a fair selection, our National Committee has decided to conduct an application process open for all members of EYP Turkey. The deadline for the application is 06.03.2017, 23:59. The application form can be downloaded here.

For more details, please contact our HR Director, Ekin Su Yılmaz. We are looking forward to your applications!