Announcement: The Election of the New Executive Board of EYP Turkey

Please scroll down for English description

/// Turkish

Geride bırakmış olduğumuz iki başarılı Ulusal Seçim Konferansı ve birçok etkinliğin ardından Avrupa Gençlik Parlamentosu Derneği(AGPD) ve EYP Türkiye 9. Yönetim ve Denetim Kurullarının görev süresi 25 Eylül 2017 tarihinde sona eriyor. Bu demek oluyor ki önümüzde bizi bekleyen bir seçim süreci var ve bu maille birlikte Avrupa Gençlik Parlamentosu Derneği ve EYP Türkiye yeni Yönetim Kurulu seçim süreci başlamış oluyor.

25 Eylül 2017 sonrası göreve gelecek yeni Yönetim ve Denetim Kurulları, AGPD ve EYP Türkiye Oluşumunun gelecek bir yıl boyunca faaliyet gösterecek idari organlarını teşkil edeceklerdir.

Avrupa Gençlik Parlamentosu Derneği Yönetim Kurulu, Türkiye’deki tüm AGPD ve EYP etkin­liklerinin koordinasyonunu üstlenecek, derneğimizin tüm yurtiçi ve yurtdışı bağlantılarını yürü­tecek, AGPD ve EYP Türkiye’nin faaliyetlerini tüm Türkiye’ye yaymaktan sorumlu olacaklardır. Yönetim Kurulu, bir Başkan, bir Başkan Yardımcısı, bir Genel Sekreter ve dört Üye olmak üzere toplam yedi(7) kişiden oluşacaktır.

Avrupa Gençlik Parlamentosu Derneği Denetim Kurulu, başta Yönetim Kurulu ve ona bağlı ça­lışan Çalışma Grupları olmak üzere, Avrupa Gençlik Parlamentosu Derneği’nin işleyişine yön veren organları denetleyecek ve şeffaf bir kontrol mekanizmasının işletilmesini sağlayacaktır. Avrupa Gençlik Parlamentosu Derneği Denetim Kurulu, üç(3) üyeden oluşacaktır.

Bizler de yukarıda bahsi geçen Yönetim ve Denetim Kurullarını seçmek adına 30 Eylül Cumartesi günü 12.00’de İstek Özel Semiha Şakir Okulları’nda (Caddebostan Mah. Bağdat Cad. 238/1, 34730 Kadıköy/İstanbul)  Avrupa Gençlik Parlamentosu Derneği Olağan Genel Kurulu’nu toplayacağız. Bu doğrultuda oy vermek ve aday olmak isteyen herkesin Genel Kurula katılması gerekmektedir.

Genel Kurul’a katılmak isteyen herkesten öncelikle aşağıda bağlantısı bulunan “Genel Kurul Kayıt Formu ”nu doldurması beklenmektedir. Bu formu doldurmayanların seçimlere katılması, oy vermesi ya da aday olması mümkün olmayacaktır.

EYP Türkiye Genel Kurul Kayıt Formu: https://goo.gl/forms/lJONp9mR7PqxMH7i1

Bu liste EYP Türkiye’nin güncel listesi olup tüm üyelerimizi içermektedir. Bu listede adı bulunan ve Genel Kurul Kayıt formunu doldurmuş tüm üyelerimiz, Yönetim ve Denetim Kurulu seçimlerinde oy kullanabileceklerdir.

İkinci liste iste EYP Türkiye’nin yanında, 18 yaşını doldurmuş, Avrupa Gençlik Parlamentosu Derneği’ne resmi kayıt yaptırmış ve üyeliğini yenilemiş üyelerimizi içermektedir. Yalnızca Genel Kurul Kayıt Formunu doldurmuş ve bu listede adı bulunan üyelerimiz EYP Türkiye Yönetim ve Denetim Kurullarına aday olabileceklerdir. Bahsi geçen statüye haiz ve adaylık hakkına sahip derneğimiz üyelerinin listesi Avrupa Gençlik Parlamentosu Derneği Olağan Genel Kurul İlanı ile belirlenmiştir.

Her iki listeye de dâhil olma hakkına sahip olan fakat listede adları bulunmayan üyelerimizin ise 20 Eylül 2017 tarihine kadar İnsan Kaynakları birimimizle iletişime geçmeleri ve durumu ece.cakir@eyp.org.tr adresine e-posta yoluyla bildirmeleri gerekmektedir.

Yönetim Kurulu’na veya Denetim Kurulu’na aday olmak isteyen üyelerimizin ilgili belgeleri dikkatlice incelemeleri ve belgeleri 20 Eylül 2017 saat 18.00’a kadar eksiksiz olarak doldurarak elections@eyp.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. Belgeleri geç veya yanlış e-posta adresine göndermeniz adaylığınızın geçersiz olmasına sebebiyet verebilir. Bu süreç ile ilgili sorularınız için lütfen iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Tüm Yönetim Kurulu adına sizlere bize gösterdiğiniz sevgi ve destek için teşekkür ediyor ve 30 Eylül Cumartesi hem Genel Kurul’da hem de Genel Kurul bitişini takiben gerçekleştirmeyi düşündüğümüz toplu bir yemekte hepinizi aramızda görmeyi diliyorum.

 

/// English

As of September the 25th, the terms of IX. Executive and Supervisory Boards of EYP Turkey and AGPD come to an end. The executive board will consist of a president, a vice president, a secretary general and four board members while the supervisory board will be made of three members.

Anyone who wants to be present at the general assembly that will be held at İSTEK Schools Semiha Şakir Campus (Caddebostan Mah. Bağdat Cad. 238/1, 34730 Kadıköy/İstanbul) on 30.09.2017 12:00, should fill in the following form: https://goo.gl/forms/lJONp9mR7PqxMH7i1

This list contains all the members of EYP Turkey. If you have your name in the list and have filled the form above, you are eligible to use your right to vote in the elections. Additionaly, this list shows the members of AGPD and only these members can apply for the new Board of EYP Turkey and AGPD. If there exists any problems about the lists, please contact the HR officer Ece Çakır via ece.cakir@eyp.org.tr.

The members of AGPD who are willing to be a part of the new board in the following term, please either fill the supervisory board application form or executive board application form and send your application to elections@eyp.org.tr until 20.09.2017 18:00.